Alsancak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Eğitim Hizmetleri

otizm
OTİZM – YAYGIN GELİŞİMSEL BOZUKLUK DESTEK EĞİTİM PROGRAMI

İzmir’de Otizm Eğitimi vermekte olan Alsancak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Asperger Sendromu, Rett Sendromu, Çocukluk Dezintegratif Bozukluk gibi tanılara yaygın gelişimsel bozukluk eğitim programı uygulamaktadır.

DİSLEKSİ – ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ DESTEK EĞİTİM PROGRAMI

İzmir’de Disleksi, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Disgrafi ve Diskalkuli tanı gruplarına Alsancak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından tedavi ve eğitim programları uygulanmaktadır.

down sendromu
DOWN SENDROMU – ZİHİNSEL ENGELLİLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI

İzmir Alsancak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi zihinsel engelli bireylerin (Down Sendromu) eğitimini uzman kadrosu ve çocuk öncelikli eğitimi ile sağlamaktadır.

isitme engelli
İŞİTME ENGELLİLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI

İzmir Alsancak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işitme engelli bireylere ve çocuklara M.E.B. onaylı destek eğitimi vermektedir.

bireysel ve grup egitimleri
BİREYSEL VE GRUP EĞİTİMLERİ

İzmir Alsancak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin bireyel eğitimde öğrendiği davranışları genellemesine, grup etkinliklerine katılmasına, sosyal becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak amacı ile grup eğitimleri yapmaktadır.

özel egitim
ERKEN MÜDAHALE VE EĞİTİMİ

Özel Eğitimde özel gereksinimi olan çocukların erken teşhisi ve tanısının konulması büyük öneme sahiptir. Çocuğun problemi ne kadar erken belirlenirse ihtiyacına uygun şekilde eğitim programına o kadar erken yaşta başlanarak gerekli destek programı uygulanabilir.